שלומית סמילנסקי מטפלת בכירה ברפואה משלימה

                                   דף הבית     רפלקסולוגיה     רפואה סינית     פרחי באך     תטא הילינג     רייקי

       
 

050-7955515
קליניקה:
אלוף דוד 174
רמת גן
shsm1612@gmail.com

יצירת קשר:

 
שם מלא:  

 
טלפון:  

 
דוא"ל:  

 

 
 

מאמרים 

טיפולי רפואה משלימה לחולי סרטן
 

מאמר זה נכתב בעקבות הצטרפותי, בחודשים האחרונים, לצוות המטפלים במרכז לרפואה משלימה במחלקת האונקולוגית בבית חולים איכילוב, שם אני מעניקה טיפולי רפלקסולוגיה לחולי סרטן במחלקה ומחוצה לה.


המרכז מונה מספר מטפלים מתחומים שונים (רפואה סינית, נטורופתיה, רפלקסולוגיה, דמיון מודרך ועוד) ולכל מטופל מותאמת תכנית טיפולים אישית המתאימה לו.


מטרתו של המאמר היא להפיץ וליידע את חשיבות הטיפולים ברפואה משלימה ובמיוחד טיפולי המגע לחולי סרטן, כחלק ובמהלך כל תהליך ההתמודדות עם המחלה.


החשיבות הרבה שיש לטיפולי הרפואה המשלימה לחולי סרטן הינה בעיקר לאור תופעות הלוואי הפיסיות הרבות הנגרמות לחולים במהלך טיפולי הכימותרפיה ו/או ההקרנות והקשיים הנפשיים בהתמודדות עם המחלה.


סימפטומים שכיחים בקרב חולי סרטן המקבלים טיפולי כימותרפיה ו/או הקרנות הינם עייפות ותשישות, פגיעה במערכת העיכול שגורמת לחוסר תאבון, בחילות קשות, הקאות, שלשולים, עצירויות, בעיות שינה, פגיעה בקצות העצבים הגורם לנימול באצבעות כפות הידיים והרגליים (נוירופתיה) וכמובן טלטלה רגשית עצומה לחולה ובני משפחתו.


הטיפולים ברפואה משלימה מהווים נדבך חשוב ביותר בתהליך ההחלמה של החולים ומשמשים כתמיכה משמעותית פיסית ונפשית לחולה.


במרבית המקרים החולים המקבלים טיפולי רפואה משלימה סובלים פחות מתופעות הלוואי במהלך הטיפול הכימותרפי ואף במספר לא מועט של מקרים, כאשר החולה מתחיל לקבל טיפולי מגע מוקדם ככל האפשר, אנו עדים לכך שתופעת הלוואי השכיחה- נוירופטיה נחסכת מהם לחלוטין.


פקטור נוסף משמעותי ביותר בהחלמה של חולי הסרטן הוא ההתייחסות שלהם למחלה. ניתן להבחין באופן בולט כי חולים השומרים, ככל האפשר, על אופטימיות ואהבה לחיים, (כמובן שישנם גם משברים וקשיים בדרך) ומצליחים לראות במחלה כקושי ומקור לצמיחה אשר בעקבותיו הם מבצעים שינוי משמעותי בחייהם, מתמודדים טוב יותר פיסית עם המחלה והטיפולים הקשים המלווים אותה.


הטיפול בחולי סרטן מעניק לי כמטפלת סיפוק עצום, בעיקר לאור התוצאות הנפלאות שלו בקרב החולים. זוהי תזכורת יומיומית ומדהימה עבורי להוקיר בכל רגע נתון ולהודות, בכל בוקר, על כל המופלא בחיי!!!

אודותי  
 
טיפולים  
 
תעודות הסמכה  
 
מאמרים  
 
מן התקשורת  
 
המלצות  
 
גלריה  
 
יצירת קשר  
   

לקבלת מידע על הטיפולים וקביעת תורים, צרו קשר.
שלומית סמילנסקי
טלפון: 050-7955515

אודות   טיפולים   רפלקסולוגיה   רפואה סינית   פרחי באך   תטא הילינג   רייקי   מאמרים   מן התקשורת   המלצות   גלריה   יצירת קשר

© כל הזכויות שמורות לשלומית סמילנסקי       דוא"ל: shsm1612@gmail.com        נייד: 050-7955515         סטודיו פייג'רס-דיזיין בניית אתרים